Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Malborski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Wirus SARS-CoV-2

Numer: 41, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Przewodniczący Krzysztof Osijewski
data wpływu: 2020-09-04, data przekazania: 2020-09-07

Jak podaje Portal na Plus malborski sanepid na dzień 4 września 2020r. informuje, że w powiecie malborskim od początku epidemii potwierdzono testem 95 przypadków zakażenia wirusa SARS-CoV-2, z czego 72 osoby wyzdrowiały. Co z pozostałymi 32 przypadkami? Proszę o informację ile osób w powiecie malborskim było hospitalizowanych z powodu wirusa SARS-CoV-2 ile z nich przeszło chorobę ciężko oraz ile było przypadków śmiertelnych.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Agnieszka Grzegorzewska radny

Odpowiedź

Odpowiadający: Inspektor Sanitarny Elżbieta Zybko / Prezes Zarządu Paweł Chodyniak

Wydział merytoryczny: Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku / Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z o.o., data odpowiedzi: 2020-09-15

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Malborku w odpowiedzi na pismo BR.0003.9.2020 z dnia 7 września 2020r. informuje, że w powiecie malborskim od początku epidemii do dnia 11 września 2020r. potwierdzono 95 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiały 92 osoby, pozostałe 3 osoby pozostają w izolacji pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku. Ze względu na objawy chorobowe hospitalizowano 8 osób. Zgonów nie zanotowano.

Powiatowe Centrum Zdrowia Spółka z o.o. Podmiot Leczniczy:

Odpowiadając na interpelację Pani Agnieszki Grzegorzewskiej, Radnej Powiatu Malborskiego, Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Malborku informuje, że osoby z rozpoznaniem SARS-CoV-2 nie są i nie mogą być leczone w Szpitalach naszej Spółki.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania