Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Malborski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Problem pobocza na drodze powiatowej nr 2916G

Numer: 18, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Starosta Mirosław Czapla
data wpływu: 2019-06-12

Od kilku lat Gmina Miłoradz zgłasza problem pobocza (szczególnie na zakrętach) na drodze powiatowej nr 2916G na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną do drogi nr 22.

Jest to wąski odcinek drogi, kręty z blisko zlokalizowanymi drzewami. Droga jest bardzo uczęszczana porusza się nią duży, ciężki sprzęt rolniczy i duże auta ciężarowe. Po obu stronach drogi tworzą się duże koleiny zagrażające bezpieczeństwu kierujących. Duże auta, tiry mają problem z minięciem bo droga jest wąska i niszczą pobocza. Zniszczone pobocza są bardzo niebezpieczne i stwarzają potencjalne zagrożenie w ruchu drogiwym.

Prosimy o interwencję w tej sprawie i jako trwałe rozwiązanie proponujemy utwardzenie poboczy poprzez ułożenie wąskich płyt Yomb lub poziome położenie krawężników drogowych.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Sławomir Zirra wiceprzewodniczący

Odpowiedź

Odpowiadający: Starosta Mirosław Czapla

Wydział merytoryczny: Wydział Infrastruktury i Inwestycji, data odpowiedzi: 2019-06-17

W odpowiedzi na Pana interpelację złożoną w dn. 11.06.2019r. uprzejmie informuje, że Zarząd Dróg Powiatowych w Malborku w IV kwartale 2018r. uzupełnił pobocze kruszywem łamanym na odcinku od DK22 do m. Lisewo V, stanowiącym odcinek drogi powiatowej nr 2916G Lisewo Malborskie - DK22 - Kłosowo.

Systematyczne uzupełnianie pobocza kruszywem j.w. pozwala trwale utwardzic pobocze gruntowe, wobec powyższego w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom w/w odcinka drogi w br. ponownie zostanie dosypane kruszywo łamane eliminujące koleiny oraz stabilizujące pobocze gruntowe.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania