Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Malborski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Parking przy malborskim cmentarzu.

Numer: 60, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Krzysztof Osijewski - Przewodniczący Rady Powiatu
data wpływu: 2021-11-15, data przekazania: 2021-11-15

Zwracam się z prośbą o podjęcie interwencji u zarządcy Cmentarza Komunalnego w Malborku za pośrednictwem samorządu gminy miejskiej Malbork. Parking przy malborskim cmentarzu zlokalizowany od strony zachodniej u zbiegu ulic Wejhera i Widokowej, został przez administrację cmentarza zamknięty w weekendy, ograniczając czas jego funkcjonowania od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00.

Mieszkańcy naszego powiatu, którzy licznie odwiedzają Cmentarz Komunalny w Malborku są zbulwersowani tą decyzją – takie informacje dotarły bezpośrednio do mnie, a także stały się tematem dyskusji w mediach społecznościowych. Jednocześnie zostałem poproszony o interwencję w tej sprawie.

Mogiły odwiedzane są zazwyczaj w godzinach popołudniowych i w weekendy. Pokłosie tej nielogicznej decyzji można było zaobserwować w miniony weekend, kiedy to teren całego parkingu „świecił pustkami”, a kilkadziesiąt samochodów parkowało po obu stronach jezdni w sąsiedztwie cmentarza, uniemożliwiając swobodne mijanie się pojazdów. W ciągu zaledwie paru godzin doszło w tym miejscu do kilku kolizji drogowych. Wszyscy zmotoryzowani, którzy nie znaleźli miejsca, parkowali swoje pojazdy po obu stronach wąskich ulic na osiedlu Wielbark, powodując tym samym brak możliwości wyjazdu samochodom z prywatnych posesji.

Proszę o informację:

  1. Kto podjął decyzję o wyłączeniu użytkowania przedmiotowego parkingu w weekendy i święta oraz w godziny popołudniowe oraz jaki był powód tej decyzji?
  2. Czy istnieje możliwość wydłużenia otwarcia parkingu w dni powszednie, a także jego udostępnienie zmotoryzowanym w weekendy?

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Marcin Szesza radny

Odpowiedź

Odpowiadający: Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski

Wydział merytoryczny: , data odpowiedzi: 2021-11-23