Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Malborski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Prośba o rozważenie możliwości budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej 2901G

Numer: 55, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Krzysztof Osijewski Przewodniczący Rady Powiatu Ma
data wpływu: 2021-08-25, data przekazania: 2021-08-26

W związku z licznymi sygnałami, jakie otrzymuje od mieszkańców sołectwa Miłoradz, zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej 2901G na ok. 300-metrowym odcinku od piekarni w kierunku Starej Kościelnicy.

Drogą tą codziennie poruszają się mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych zlokalizowanego tuż przed wjazdem do Miłoradza, idąc do pobliskich sklepów, szkoły czy apteki. Niestety na tym fragmencie drogi kierowcy, nie zawsze zachowują należytą ostrożność oraz nie stosują się do ograniczenia prędkości wynikającego z oznakowania pionowego, w związku z powyższym piesi - dorośli, jak i dzieci, boją się o swoje bezpieczeństwo.

Czy istnieje w niedalekiej przyszłości szansa na realizację takowej inwestycji? Jeśli tak, kiedy mogłoby to nastąpić? Realizacja chodnika na wspomnianym odcinku, mogłaby również w perspektywie czasu przybliżyć lokalną społeczność do możliwości kontynuowania inwestycji mającej docelowo doprowadzić do połączenia Miłoradza i Starej Kościelnicy, bezpiecznym chodnikiem bądź ścieżką rowerową w kolejnych latach.

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Marcin Szesza radny

Odpowiedź

Odpowiadający: Wicestarosta Waldemar Lamkowski

Wydział merytoryczny: Wydział Infrastruktury i Inwestycji, data odpowiedzi: 2021-08-31

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 25 sierpnia 2021r. uprzejmie informuję, że w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022 złożony został wniosek dotyczący m.in. budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 2901G (DK22 - Miłoradz - "Piekło") na odcinku od przejścia dla pieszych usytuowanego nieopodal piekarni do osiedla domków jednorodzinnych zlokalizowanych przed wjazdem do m. Miłoradz.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania