Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Powiat Malborski

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Interpelacja dot. wycinki krzewów droga powiatowa 2904G na odcinku Miłoradz-Pogorzała Wieś-Kraśniewo

Numer: 45, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Przewodniczący Krzysztof Osijewski
data wpływu: 2020-10-27, data przekazania: 2020-10-27

    Proszę o podjęcie interwencji związanej z konieczną wycinką krzewów i wystających w osi jezdni gałęzi. Problem dotyczy drogi powiatowej 2904G na odcinku Miłoradz-Pogorzała Wieś-Kraśniewo.
    Mieszkańcy sygnalizują fakt, iż pomimo dotychczasowych zgłoszeń, a także sygnałów od samorządu gminnego, nie podjęto w ostatnich tygodniach żadnych działań związanych z rozwiązaniem tego problemu.
    Na wspomnianej drodze powiatowej nie ma chodnika, piesi często poruszają się poboczem drogi. Obecnie jest to niemożliwe ze względu na rozrośnięte drzewa wystające w oś jezdni, co w konsekwencji może prowadzić do obrysowania aut, a także utrudnia mijanie się samochodów zwłaszcza ciężarowych oraz autobusów.  Ponadto wspomniany problem  jest również powodem ograniczonej widoczności, zwłaszcza na zakrętach wspomnianej drogi, co z kolei może stanowić niebezpieczeństwo dla pieszych, a także kierujących, poruszających się po tym odcinku.
    W związku z powyższym, biorąc pod uwagę, iż obecnie podobne prace prowadzone są na innych drogach będących w zarządzie powiatu, zwracam się z prośbą o informację, kiedy zostanie rozwiązany przedmiotowy problem na terenie gminy Miłoradz?

 

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Marcin Szesza radny

Odpowiedź

Odpowiadający: Wicestarosta Waldemar Lamkowski

Wydział merytoryczny: Wydział Infrastruktury i Inwestycji, data odpowiedzi: 2020-11-09

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 27.10.2020r. ( data wpływu - 28.10.2020r.) uprzejmie informuję, że usunięcie krzewów z pasa drogowego drogi powiatowej nr 2904G na odcinku Miłoradz - Pogorzała Wieś - Kraśniewo w miejscach newralgicznych pod względem bezpieczeństwa ruchu drogowego zostanie wykonane do końca br.

Treść odpowiedzi dostępna w załączniku do pobrania